martinhuf.com

  • fotograf
  • svatby
  • portréty
  • produkty
  • nemovitosti

O mně

Jmenuji se Martin Huf a pocházím z Hranic na Moravě, kde jsem od svého narození žil celých 22 let. Poté mé kroky vedly do Ostravy, kde jsem i vystudoval zdejší vysokou školu v oboru informatiky. A celkově mi tohle město tak učarovalo, že se pro mě stalo domovem. Přitom tehdy jsem ještě úplně tak netušil, jak krásná a fotogenická Ostrava je.

Asi jako většina fotografů jsem začínal focením krajiny, měst a různých zajímavostí během mých cest po světě, což mě neustále strašně baví, ale v poslední době se víc považuji za portrétního fotografa. Ale vezměme to pěkně od začátku.

Za svůj první významný krok ve světě fotografie považuji rok 2009, neboť jsem si pořídil kompaktní digitální fotoaparát Panasonic Lumix LZ7. Od té doby jsem jej tahal prakticky všude. Byl jsem přesně ten typ člověka, který fotil všude a všechno, což ne všichni mají rádi a občas jsem byl i za toho “prudiče, co neustále fotí”. Však to znáte, ale ve výsledku byli lidi nakonec rádi, že mají fotovzpomínky na daný výlet, oslavu apod.

Mým dalším významným milníkem byl rok 2012. Poprvé jsem měl možnost vycestovat ze starého kontinentu, jak se říká – za velkou louži. Poprvé v USA, ještě k tomu na Aljašce, no co Vám budu povídat, pro mě tehda absolutně nemyslitelné, že bych se tam někdy mohl podívat, natožtak tam prožít několik měsíců svého života. O tom, jak to tam bylo boží, si můžeme povyprávět u kafe. Takže zpět k fotografii. Totiž jsem si tam splnil další sen v podobě digitální zrcadlovky. Takový ten “velký foťák pro dospělé”. 🙂

Tímto okamžikem pro mě nastalo nové období vnímání fotografie a zároveň tím započal jakýsi neustálý proces zdokonalování se v tomto oboru. Teprve tehdy mi pojmy jako jsou čas, clona, ISO, expozice, kompozice atd. začaly postupně dávat smysl. A neustálý proces jednoduše proto, protože tento obor nemá přesně definové hranice a vždycky je prostor vložit do výsledné fotografie něco svého. A to je to, co mě na tom neskutečně baví.

Tato webová stránka používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě mých webových stránek. Pokračováním toto berete na vědomí. Cookie Policy