O autorovi

Jmenuji se Martin Huf a pocházím z Hranic na Moravě, kde jsem od svého narození žil celých 22 let. Poté mé kroky vedly do Ostravy, kde jsem nejdříve vystudoval zdejší vysokou školu v oboru informatiky. Díky tomuto období a i kvůli nespornému kouzlu tohoto města, se pro mě Ostrava stala mým domovem. Mimojiné, i z pohledu fotografie, má Ostrava hodně co nabídnout. Z jednotlivých směrů světa fotografie se věnuji převážně krajině a přírodě, což jde ruku v ruce s aktivitami, které provozuji ve svém volném čase.

Za svůj první významný krok ve světě fotografie považuji rok 2009. Tehdy jsem si pořídil vlastní kompaktní digitální fotoaparát, konkrétně tedy Panasonic Lumix LZ7.Od té doby se LZ7-ička stala povinnou výbavou na akce různého charakteru. Tento fotoaparát mám funkční dodnes a stále s ním lze pořizovat kvalitní fotografie. Mým takovým dalším významným milníkem je rok 2013. Tento rok byl plný “mé poprvé”. Poprvé jsem měl možnost vycestovat ze starého kontinentu za velkou louži. Poprvé v USA, ještě k tomu na Aljašce – pro mě nemyslitelné, že bych se tam vůbec někdy mohl podívat, natožtak tam prožít několik měsíců svého života. Dále, poprvé příležitost plnohodného cestování po jedné z nejkrásnějších zemi na světě. Poprvé jsem mohl realizovat svůj tehdejší sen v podobě pořízení digitální zrcadlovky. A těch ‘poprvné’ bylo ještě více.

Never forget to enjoy photography.

Z pohledu fotografie, v roce 2013 pro mne započal jakýsi proces neustálého sebevzdělávání. Teprve tehdy pro mě pojmy, jako jsou čas, clona, expozice, kompozice, nabyly na významu. A já tak postupně začal chápat jejich závislosti a vlivy na výslednou fotografii. Bohužel i bohudík, proces učení ve světě fotografie považuji za něco nekonečného a neomezeného.

A co ve volném čase dělám? Mimo cestování, které neodmyslitelně patří ke krajinářské fotografii, se snažím svůj volný čas vyplňovat různými sporty, hlavně lezení a kopcolezení, ale i např. běhání, squash, in-line bruslení, lyžovaní. Stejně tak si rád odpočinu u dobré knihy či filmu. Co se týče oblíbené hudby, poslouchám spíše tvrdší muziku (preferuji hard rock, metal, metalcore), což pro mě představuje důležitý zdroj energie a ideální prostředek pro odreagování.