martinhuf.com

  • fotograf
  • svatby
  • portréty
  • produkty
  • nemovitosti

Otázky a odpovědi

Rozkliknutím dané otázky zobrazíte odpověď.

Fotíte formou TFP?

Ano, ale tuto formu využívám pouze pro vlastní projekty.

Co si mám/e obléct na focení?

Důležité je, abyste se při focení cítili dobře hlavně vy. Nicméně jakékoliv výrazné prvky oblečení nevypadají na fotkách nejlépe. Proto se snažte volit oblečení bez nápisů a potisků, bez děr či natržených částí, stejně tak nechte doma veškeré špinavé, seprané a pokrčené prádlo a oblečení. Zkuste se také vyvarovat “divokým” barevným kombinacím, pokud to není vyloženě specificky zaměřené focení. Takže ideálně džíny, košile, halenky, šaty, bolerka, jednobarevná trika, kožené bundy, body, atd. Klidně si i s sebou připravte více oblečení a doplňků na převlečení, oživí to focení a nebudete mít fotky pouze v jednom a tom samém oblečení.

V případě focení párů nebo rodiny se můžete barevně sladit, v tomto se meze nekladou, opět ideálně bez nešvarů popsaných výše.

Pokud si pořád nebudete jistí s výběrem oblečení, neváhejte se na mě obrátit a můžeme to spolu prodiskutovat. 🙂

Kdy můžu/můžeme očekávat hotové fotografie?

Náhledové fotografie (zmenšené fotky s vodoznakem), podle kterých si zvolíte vybrané fotografie k následné úpravě, zasílám nejpozději 3 dny po focení. Finální verzi fotografií dostanete v co nejkratším termínu to bude možné. Vždy se to odvíjí podle aktuálního vytížení a taky dodání Vámi vybraných fotek, nejpozději však do 3-4 týdnů od focení. Vždy se snažím fotografie upravovat na etapy, s krátkými přestávkami tak, abych jim věnoval potřebou pozornost a čas za účelem spokojenosti obou stran. 🙂

Poskytujete i neupravené fotografie?

Neupravené fotografie neposkytuji. Stejně tak neposkytuji fotografie ve formátu RAW. Chci mít nad fotkama úplnou kontrolu a prezentovat se svým stylem úprav. Ostatně i proto si zákazník vybírá daného fotografa, protože se mu jeho tvorba líbí.

Bojím se, stydím se, nevím, jak správně pózovat při focení...

Skoro všechny lidi, které jsem fotil, neměli s focením žádné zkušenosti, takže vždy Vám rád poradím a pomůžu, co a jak. Stejně tak vždycky hned po nafocení určité série fotek ukazuji lidem vyfocené snímky na fotoaparátu, aby měli představu, jak fotky vypadají a stejně tak abychom případně mohli doladit nějaké detaily. Tedy v případě, že je to nutné či žádoucí. Tento styl se mi velice osvědčil.

Tato webová stránka používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě mých webových stránek. Pokračováním toto berete na vědomí. Cookie Policy